Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Teen Talk

Teen Talk

Naše videa sledujte na https://bit.ly/TEENTALKPLAYLIST.

Teen Talk aneb nedělní pokec pro náctileté

V únoru minulého roku staršovstvo dalo „zelenou“ nové nedělní službě pro náctileté Teen Talk (čti týn tók). Je to služba pro náctileté starších dvanácti let, která by měla výhledově zapadat do celkové koncepce práce s dětmi v našem sboru od předškolního věku až po středoškoláky.

Impulsem k této službě bylo, aby se nám náctiletí “neztratili” a navázali na to, proč rádi chodili do sboru, když byli v besídkovém věku a chození do sboru nebylo vnímáno jako nuda a bezdůvodná povinnost.

Program je zaměřený na aktuální témata náctiletých (stres, popularita, šikana atd.), která zrovna prožívají ve svém asi nejdůležitějším období svého života, tj. v období hledání své vlastní identity a formování osobního vztahu s Bohem. Je to období kdy již tyto děti obrazně opouští hnízdo víry svých rodičů a pouští se do svého osobního a jedinečného života víry s Pánem. A tak na rozdíl od besídky, kde jde spíše o poznávání Boha skrze biblické příběhy, naším cílem je naučit mladé hledat a poznávat Boha skrze zkušenosti ve svém životě. To co v tomto věku prožívají a jak se na to naučí reagovat, je totiž bude formovat do celého jejich života, a proto je důležité, aby se "dobře" ukotvili v Pánu a ne v "odpovědích" tohoto světa. 

Naše videa sledujte ZDE